Kwietniowe Spotkania z Poezją po raz dwudziesty trzeci.

Już wkrótce na pewno utoniemy w oparach poezji. A to za sprawą kultowej imprezy w starym ogólniaku, która od lat bawi i wzrusza. I inspiruje.

Impreza ma charakter konkursowy i jest przeznaczona dla uczniów wszystkich klas gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy Kwietniowych Spotkań z Poezją mogą wystąpić w następujących kategoriach: konkurs interpretacji dwóch utworów poetyckich spoza programu nauczania; poezja śpiewana - prezentacja dwóch utworów dowolnych autorów, mile widziana jest twórczość własna, samodzielnie skomponowana muzyka, obowiązkowe wykonanie w języku polskim; spotkania twórców - uczestnicy nadsyłają dwa własne wiersze lub dwa własne fragmenty prozy - przepisane na komputerze (czcionka 12).

W tym roku dodatkowo zostanie przyznana nagroda za najlepsze wykonanie utworu prezentowanego przez Magdę Umer - w kategorii poezji śpiewanej lub w interpretacjach.

Zgłoszenia należy kierować na adres: Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich, 89-600 Chojnice, ul. Nowe Miasto 4-6, z dopiskiem "Kwietniowe Spotkania z Poezją" .

Termin zgłoszeń upływa 26 marca. Nie może zostać przekroczony, a wszelkie późniejsze zmiany w wyborze utworów są równoznaczne z dyskwalifikacją. Zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu szkoły. Karty zgłoszenia i regulamin do pobrania ze strony szkoły: www.zs-chojnice.pl. Konkurs odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia, zawsze o godz. 17 w auli LO im. Filomatów Chojnickich. Kontakt do organizatorów: Joanna Glaza, Olgierd Buchwald: 608-773-242.

Imprezy towarzyszące - 9 kwietnia ok. godz. 19.15 po przesłuchaniach konkursowych spotkanie z poetą Janem Sabiniarzem, 10. kwietnia recital laureata ubiegłorocznych Kwietniowych - Patryka Wryczy, 11 kwietnia werdykt jury i tradycyjnie koncert laureatów.

Maria Eichler
www.pomorska.pl