KATEGORIA: "INTERPRETACJA"
     
01. MARTA MUCHA (Zespół Szkół w Lubni)
    - T.Różewicz „Warkoczyk”
    - S.Barańczak „Garden party”
     
02. MARTA LEMAŃCZYK (Technikum Leśne w Tucholi)
    - A.Janta – Półczyński „Puszcza”
    - J. Ratajczak „Przypis do ojczyzny”
     
03. JOANNA REKOWSKA (Technikum Leśne w Tucholi)
    - W. Broniewski „Zielony wiersz”
    - A. Rimbaud „Romans”
     
04. WIKTORIA WARMBIER (Technikum Leśne w Tucholi)
    - H. Poświatowska „Jeśli chcesz mnie zatrzymać”
    - K. Zawistowska „Moja dusza”
     
05. POLA BIZIO (Gimnazjum nr 1 w Chojnicach)
    - T. Różewicz „Jak dobrze”
    - K. K. Baczyński „Wędrówki (II)”
     
06. LAURA STACHOWICZ (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - S. Barańczak „Alba lodówkowa”
    - K. Gucewicz „Nad wodą wielką nieczystą
     
07. WIKTORIA RINGWELSKA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - W. Szymborska „Psalm”
    - K. Gucewicz „Serial z aniołem”
     
08. WIKTORIA CZECHOWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - J. Tuwim „Na noże”
    - J. Tuwim  „Chrystus miasta”
     
09. MAŁGORZATA RUDNIK (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - U. Kozioł „Nadnagość”
    - H. Kowalewska „Papierowa księżniczka”
     
10. KACPER ROŻEK (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - S. Barańczak „Czas skończyć z takimi”
    - J. Kasprowicz „Rzadko na moich wargach”
     
11. PAULINA DYRKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - M. Gajowniczek „Przy pacierzu na majdanie”
    - C. C. Hunter „Urodzona o północy”
     
12. ROBERT NARLOCH (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - J. Przyboś „Żyjąc”
    - Z. Herbert „Wróżenie”
     
13. MARTYNA WIELIŃSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - S. Barańczak „Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce  ...”
    - J. Twardowski „Sprawiedliwość”
     
14. DAMIAN RZEPIŃSKI (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - M. Załucki „Wszystko o mężczyźnie”
    - K. Wierzyński „Okna”
     
15. WERONIKA DOBEK (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - E. Lipska „Piękny wstyd”
    - J. Kofta „Homo”
     
16. ADRIANNA STARSIAK (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - K. K. Baczyński „Z psem”
    - S. Barańczak „Zdjęcie”
     
17. MELANIA PODOLSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - P. Demirski „Był sobie Polak, Polak i Diabeł – Monolog Gwiazdki”
    - M. Maliński „Przyznaj fiszkę”
     
18. AGATA  SCHULZ (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - A. Zagajewski „Improwizacja”
    - T. Różewicz „Walentynki”
     
19. OLIWIA BAKHAUS (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - A. Sexton „Poeta ignorancji”
    - U. Eco „Wy, których usta…”
     
20. AGNIESZKA ORŁOWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - T. Różewicz „Szkic do erotyku współczesnego”
    - W. Szymborska „Obóz głodowy pod Jasłem”
     
21. KAROLINA PIĄTEK (II LO w Chojnicach)
    - A. Mickiewicz „Oda do młodości”
    - J. Tuwim „Colloquium niedzielne  na ulicy”
   
22. VIKTORIA SZOPIŃSKA (II LO w Chojnicach)
    - A. Mickiewicz „Konrad Wallenrod” fragment
    - K. I. Gałczyński „Bal u Salomona”
     
23. MAJA FIGURA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - K. I. Gałczyński „Rozmowa liryczna”
    - K. Gucewicz „Koniec świata”
     
24. PATRYCJA RÓŻAŃSKA (Technikum im. S. Bieszka w Chojnicach)
    - K. I. Gałczyński  „Dlaczego ogórek nie śpiewa”
    - D. Gellner „Przyjęcie”
     
25. NATALIA SZWEDA (Technikum im. S. Bieszka w Chojnicach)
    - A. Osiecka „Mówiłam żartem”
    - W. Szymborska „Kot w pustym mieszkaniu”
     
26. KAROLINA KOTUNIAK (Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - M. Krzysztofiński „Cisza”
    - W. Szymborska „Z nieodbytej wyprawy w Himalaje”
     
27. JULIA ROGOWSKA (Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - W. Szymborska „Przyjaciołom”
    - T. Różewicz „Odnaleźć samego siebie”
     
28. ANTONINA SCHEFFLER (Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - T. Różewicz „Papuga”
    - R. Kapuściński „Rozmowa z J.”
     
29. MARCELINA MŁODZIK (Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - T. Różewicz „Odpowiedź”
    - J. Twardowski „Różne samotności”
     
30. JULIA KAŁA (Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - T. Różewicz „Dziatwa”
    - K. Wojtyła „Dzieci”
     
31. AGATA ZABŁOCKA (Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - T. Różewicz „Oczyszczenie”
    - E. Stachura „Dokąd idziesz?...”
     
KATEGORIA: "POEZJA ŚPIEWANA"
 
01. JULIA LEPAK (Gimnazjum nr 2 w Stobnie)
    - J. Kaczmarski „Iskry i łzy”
    - J. S. Buras „To nic, że to sen”
     
02. WERONIKA SWAKOWSKA (Gimnazjum nr 1 w Chojnicach)
    - W. Kowalewski „Mam dopiero tak niewiele lat”
    - J. Cygan „Gołębi song”
     
03. MONIKA WARDYN, JULIA STOLTMANN (Gimnazjum w Brusach)
    - P. Rubik „Strumień”
    - SDM „Zabraknie Ci psa”
     
04. MAJA I NADIA CZARNECKIE (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - J. Harasymowicz „Jesienna zaduma”
    - A. Ziemianin „Czarny blues o 4 nad ranem”
     
05. MARTA WIECZORKIEWICZ (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - Ł. Rutkowski „Wracam do domu”
    - J. Cygan „ Jaka róża, taki cierń”
     
06. ZESPÓŁ Z ZSP 1 w Chojnicach
    - SDM „Jak”
    - P. Rogucki  „A my”
     
07. ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY (Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach)
    - Raz Dwa Trzy „W wielkim mieście”
    - N. Tenenbaum „Modlitwa o wschodzie słońca”
     
08. ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY (Chojnickie Centrum Kultury)
    - M. Zabłocki, G. Turnau „ Naprawdę nie dzieje się nic”
    - J.K Pawluśkiewicz, L. A Moczulski „Korowód”
     
09. MARTYNA PIWOWARSKA, PAULINA KUKLIŃSKA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - C. Domagała „Piosenka drewnianych lalek”
    - H. Poświatowska „Kiedy umrę kochanie”
     
10.
WERONIKA KOWALSKA (Chojnickie Centrum Kultury)
    - A. Osiecka „Niepokój”
    - K.K. Baczyński „Deszcze”
     
11. JULIANNA SIEDLECKA (ZS nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - E. Adamiak „Jesienna zaduma”
    - E. Geppert „Zamiast”
     
12. KORNELIA PULCHNA (ZS nr 1 w Sępólnie Krajeńskim)
    - W. Młynarski „Idź swoją drogą”
    - A. Osiecka „Oczy tej małej”
     
13. DAMIAN BROHS (Katolickie LO w Chojnicach)
    - Z. Zamachowski „Przejdź na żydowski”
    - S. Sojka „Czas nas uczy pogody”
     
14. MIŁOSZ CZAPIEWSKI (Katolickie LO w Chojnicach)
    - G. Ciechowski „Tak, tak to ja”
    - J. Kaczmarski „Stanął w ogniu nasz wielki dom”
     
15. MAŁGORZATA GRALA (Katolickie LO w Chojnicach)
    - A .Osiecka „Miasteczko Cud”
    - J. Kofta, K. Paszeki „Song sprzątaczki”
     
16. ANGELIKA LITERSKA (II LO w Chojnicach)
    - A .Osiecka „Nie, nie żałuję”
    - J. Cygan „Czas nas uczy pogody”
     
17. JULIA KURSZEWSKA (II LO w Chojnicach)
    - J. Przybora, J. Wasowski „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”
    - A. Asnyk- Jurrivh „Kiedym Cię żegnał”
     
18. MICHALINA ŚWIĄTEK BRZEZIŃSKA  (II LO w Chojnicach)
    - M. Umer „Już szumią kasztany”
    - A. Osiecka „Sama chciała”
     
19. SEBASTIAN LESZCZYŃSKI (II LO w Chojnicach)
    - Kortez, P. Szmidt „Pocztówka z kosmosu”
    - Lemon, I. Herbut „Lwia część”
     
20.
JULIA RZĄSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - E. Marciniak „Zapominam”
    - A. Osiecka „Na brzozowej korze”
     
21.
JUDYTA KRYGER (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - A. Osiecka „Miasteczko cud”
    - E. Błaszczyk „Ja nie odchodzę kiedy trzeba”
     
22.
JULIA GIERSZEWSKA, KATARZYNA PULTYN (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - G. Turnau „Nie dzieje się nic”
    - M. Koteluk „Melodia ulotna”
     
23.
OLIWA BAKHAUS (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - E. Piaf, D. Lubka „Milord”
    - A. Osiecka „Miasteczko cud”
     
KATEGORIA: "SPOTKANIA TWÓRCÓW"
 
01. SARA KASPERSKA (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - „Wishful thinking”
    - „W sidłach anoreksji”
     
02. MARTYNA PIWOWARSKA (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - „Umarłam”
    - „Romeo”
     
03. JUDYTA KRYGER (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Pantha rei”
    - „Od miłości”
     
04. KATARZYNA SIKORA (II LO im. gen. Wł. Andersa w Chojnicach)
    - „Owinięte wstążką”
    - „Podziękowanie za ból”
     
05. MARTA MUCHA (Zespół Szkół w Lubni)
    - „Jeszcze mamy czas”
    - „Ostatnia rozmowa”
     
06. MARCELINA KACZYŃSKA (Technikum Leśne w Tucholi)
    - „Dno”
    - „List do przyszłości”
     
07. AMELIA GOLON (Technikum w Tucholi)
    - „Proch i popiół”
    - „-"
     
08. WERONIKA ANNA KŁOPOTEK-GŁÓWCZEWSKA (Gimnazjum w Brusach)
    - „Sznurki władzy – polowanie”
    - „Konstruktor i jego cukrowy świat”
     
09. DOMINIKA WICHER (Gimnazjum w Brusach)
    - „One card, one shot”
    - „Wakacje w Wenecji”
     
10.
ALEKSANDRA MILOCH (Gimnazjum w Brusach)
    - „Tak jest, wasza wysokość”
    - „Ścieżka cienia”
     
11. JUDYTA KRYGER (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Ostatni taniec”
    - „Nowe życie”
     
12. KLAUDIA LEBIEDZIŃSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Zakazany owoc”
    - „Nikt Cię nie chce...”
     
13. ALEKSANDRA GLAZA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - „Walka”
    - „Poświęcenie”
     
14. WIKTORIA MYSZKA (Zespół Szkół w Lubni)
    - „Przyjaciel”
    - „Dwa światy”
     
15. WIKTORIA HOPPE (II LO w Chojnicach)
    - „Widzę ogień”
    - „Siedem pięter”
     
16. JOANNA WARNKE (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „O samotności”
    - „Będę gotowa”
     
17. DOMINIKA WINIARSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Społeczność”
    - „Samookaleczona przez altruizm”
     
18. MACIEJ KRAUZE (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Do diabłów, do aniołów”
    - „Robin Williams, król deszczu”
     
19. MARCEL OSOWICKI (II LO w Chojnicach)
    - „Tata i zmartwychwstanie”
    - „Portret po morfinie”
     
20.
FILIP WELTROWSKI (II LO w Chojnicach)
    - „Samotny spacer podróżnika po wiosennym lesie”
    - „Etiuda rewolucyjna”
     
21.
RADOSŁAW GINTER (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach)
    - „Duch czasów”
    - „Nawarzyli piwa, którego nie chcą wypić”
     
22.
MACIEJ KRAUZE (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Pisarz”
    - „Pomarańczowe drogi”
     
23.
MAGDALENA MŁYNARSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Skarb podróżników”
    - „Problem”
     
24.
JULIA JASIŃSKA (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Odkryj piękno
    - „Piszę, bo boję się powiedzieć”
     
25.
MAŁGORZATA RUDNIK  (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Teatr”
    - „Baczyńskiemu”
     
26. ROBERT NARLOCH  (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Historia jak każda inna”
    - „Ściana życia”
     
27.
ROBERT NARLOCH  (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Pewnego dnia”
    - „O {moim} życiu”
     
28.
WERONIKA KŁOPOTEK-GŁÓWCZEWSKA (Gimnazjum w Brusach)
    - „Sznurki władzy – polowanie”
    - „Konstruktor i jego cukrowy świat”
     
29.
DOMINIKA WICHER (Gimnazjum w Brusach)
    - „One card, one shot”
    - „Wakacje w Wenecji”
     
30.
JOANNA WARNKE (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach)
    - „Inny świat”
    - „Królowa”