KATEGORIA: "INTERPRETACJA"
     
01.  MARTA MUCHA (ZS w Lubni)
    - Halina Birentaum „Nie wierzyłam”
    - Marcin Świetlicki „Pięć wierszy religijnych”
     
02.  JULIA ERBETOWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - ks. Jan Twardowski „Samotność”
    - Edward Stachura „Jestem niczyj”
     
03.  DAMIAN MUSZAK (Technikum nr 3 w Chojnicach)
    - Marcin Świetlicki „Palenie”
    - Krzysztof Baczyński „Wiatr”
     
04.  NATALIA CHAMIER GLISZCZYŃSKA (ZS w Chojnicach)
    - Wisława Szymborska „Rozmowa z kamieniem”
    - Jan Brzechwa „Pchła Szachrajka” Fragment
     
05.  PAULINA DYRKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Kazimiera Iłłakiewiczówna „Płaczący ptak”
    - Halina Poświatowska ***(byłeś dla mnie)
     
06.  TOBIASZ NAWROCKI (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku)
    - Grzegorz Przemyk „Jeśli przyjdziesz”
    - K. K. Baczyński „Szklany ptak”
     
07.  MAJA FIGURA (II LO w Chojnicach)
    - Wisława Szymborska „Identyfikacja”
    - Julian Tuwim „Pif-paf”
     
08.  ALEKS WYSOCKI (Katolickie LO w Chojnicach)
    - Marcin Świetlicki „Baczność”
    - Andrzej Bursa „ Z zabaw i gier dziecięcych”
     
09.  MELANIA PODOLSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Łucja Gocek „Czarne”
    - Julian Tuwim „Ewa”
     
10.  MARIA PAWŁOWSKA (LO w Czersku)
    - Krzysztof K. Baczyński „Wolność”
    - Konstanty Gałczyński „Dlaczego ogórek nie śpiewa?”
     
11.  KORNELIA SZULC (ZS w Lubni)
    - Roman Brandstaetter „Etiudy”
    - Bolesław Leśmian „Szczęście”
     
12.  OLIWIA SUSEK (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Josif Brodski „Pewnemu tyranowi”
    - Wisława Szymborska „Perspektywa”
     
13.  ADRIANNA JANKIERSKA (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Sceptic „Skrycik najmniejszy”
    - Andrzej Bursa „Ogród duży”
     
14.  WIKTORIA WAMBIER (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Erik Axel Karfeldt „Oczy twe to płomienie”
    - Ewa Lipska „Moja siostra”
     
15.  MARTA LEMAŃCZYK (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Gabriela Mistral „Każda zostanie z nas królową”
    - Artur Rimbaud „Romans”
     
16.  DAMIAN KOLASSA (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Wole Soyinka „Rozmowa Telefoniczna”
    - Josie Brodski „Piosenka o Bośni”
     
17.  ALICJA RYDYGIER (ZS w Lubni)
    - Adam Mickiewicz „Lilije” Fragment
    - Wanda Chetmańska „Motyle” 
     
18.  KRZYSZTOF ŁUSZCZAK (Gimnazjum nr 3 w Chojnicach)
    - Julian Tuwim „Do generałów”
    - Julian Tuwim „Colloquium niedzielne na ulicy”  
     
19.  AMELIA STOLP (Gimnazjum nr 3 w Chojnicach)
    - Wisława Szymborska „Monolog psa zaplątanego w dzieje”
    - Wojciech Młynarski „Jestem piłeczką ping-pongową”  
     
20.  JULIA CZAPIEWSKA (Gimnazjum w Brusach)
    - Wisława Szymborska „Nic dwa razy”
    - Marcin Świetlicki „Palenie”
     
21.  ADRIANNA ZIÓŁTKOWSKA (Gimnazjum w Brusach)
    - Bolesław Leśmian „Dwoje Ludzieńków”
    - Edward Stachura „Przebyłem noc właśnie”
   
22.  JULIA SIELSKA (Gimnazjum w Brusach)
    - Marcin Świetlicki „Druga połowa”
    - Julian Tuwim „Banalna historia”
     
23.  MAKSYMILIAN TACHASIUK (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - Wisława Szymborska „Terrorysta, on patrzy”
    - Karolina Groniec „Otchłań potępienia”
     
KATEGORIA: "POEZJA ŚPIEWANA"
 
01.  JULIA STOLTMANN (Gimnazjum w Brusach)
    - Anna German „Tańczące Eurydyki”
    - Dorota Osińska „Dzika róża”
     
02.  WERONIKA SIKORSKA, MATEUSZ KOSIDOWSKI, DAMIAN BROHS (Katolickie LO w Chojnicach)
    - Robert Kasprzycki „Niebo do wynajęcia”
    - Jeremi Przybora „Jakże ściana ta cienka”
     
03.  KAROLINA GŁUSZEK (Gimnazjum nr 3 w Chojnicach)
    - Rafał Wojaczek „Chodzę i pytam”
    - Grzegorz Tomczak „Miłość to za mało”
     
04.  PAWEŁ KIEDROWSKI (Gimnazjum nr 3 w Chojnicach)
    - Konstanty Gałczyński „Ocalić od zapomnienia”
    - Edward Stachura „Z nim będziesz szczęśliwa”
     
05.  Zespół „JEDYNKA Z KOŚCIERSKIEJ”(ZSP nr 1 w Chojnicach)
    - Jacek Cygan, K. Dębski „Czas nas uczy pogody”
    - Kasia Nosowska, P. Krawczyk „Mimo wszystko”
     
06.  MIŁOSZ CZAPIEWSKI (Katolickie LO w Chojnicach)
    - Świetliki „M-Morderstwo”
    - Włodzimierz Wysocki „Moskwa-Odessa”
     
07.  DOMINIKA KONKOLEWSKA (Gimnazjum nr 1 w Tucholi)
    - Agnieszka Osiecka „Świat Ordonki”
    - Agnieszka Osiecka „Jeżeli miłość jest”
     
08.  NATALIA MUZIOŁ (Gimnazjum nr 1 w Tucholi)
    - Wojciech Młynarski „Poranne łzy”
    - Wojciech Młynarski „Lubię wrony”
     
09.  WERONIKA DOBEK, JULIA GIERSZEWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Ewa Demarczyk „Grande Valse Brillante”
    - Agnieszka Osiecka „Sztuczny miód”
     
10.
 SANDRA ANTKIEWICZ, JULIA ŚWIERCZEWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Andrzej Sikorowski „Pejzaż horyzontalny”
    - Robert Kasprzycki „Niebo do wynajęcia”
     
11.  WIKTORIA ŻMUDZKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Agnieszka Osiecka „Dobranoc Panowie”
    - Michał Bajor „Nie opuszczaj mnie”
     
12.  MARTA WIECZORKIEWICZ (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Marek Grechuta „Świecie nasz”
    - Dariusz Dusza „Zapal świeczkę”
     
13.  JERZY TERLECKI, PAULINA KUKLIŃSKA, JAKUB WOJTALA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - Adam Stachowiak „Mamo”
    - Coma „Piosenka pisana nocą”
     
14.  MONIKA WARDYN (II LO w Chojnicach)
    - Jacek Cygan „Czas Nas Uczy Pogody”
    - Agnieszka Osiecka „Wariatka Tańczy”
     
15.  ADRIANNA PAWLAK (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Leopold Staff „Deszcz jesienny”
    - Johann Wolfgang von Goethe „Król olch”
     
16.  ZESPÓŁ MOMENTO (Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach)
    - Max Ehrmann „Dezyderata”
    - Jacek Kaczmarski „Kantyczka z lotu ptaka”
     
17.  MAJA I NADIA CZARNECKIE (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - Piotr Rogucki i Marcelina „Karmelove”
    - Cisza jak ta „W naszym niebie”
     
18.  WERONIKA KOWALSKA (ChCK)
    - Bolesław Leśmian „Garbus”
    - Julian Tuwim „Stara piosenka”
     
KATEGORIA: "SPOTKANIA TWÓRCÓW"
 
01.  MARIA PAWŁOWSKA (LO im. W. Pola w Czersku)
    - Dwa sposoby na śmierć
    - Sama
     
02.  ALEKSANDRA MILOCH (II LO w Chojnicach)
    - Tycjan
    - Odważne marzenia
     
03.  JAKUB DOMAGAŁA (II LO w Chojnicach)
    - Sen śniłem cudowny... (Sen śniłem códowny... - oryg.)
    - Zakochany
     
04.  JAKUB BARANOWSKI (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Stwórczyni
    - Krzewiciele „Podziękowanie za ból”
     
05.  ALICJA BIŁOSZEWSKA (Technikum Leśne w Tucholi)
    - Błyszczące liście traw...
    - Wokół (...) ciemność
     
06.  MARTYNA PIWOWARSKA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - Przypadki
    - Listy
     
07.  SANDRA ANTKIEWICZ (Zespół Szkół w Chojnicach)
    - Zagubiona
    - Gitara
     
08.  WIKTORIA ŻMUDZKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Zanim ocenisz
    - Biały kwiecie
     
09.  ADAM GLAZA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Spokojny, letni dzień
    - Prorok
     
10.
 AGATA GRONALEWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Samotność
    - Pusta dusza
     
11.  GRZEGORZ ORLIKOWSKI (Technikum nr 3 w Chojnicach)
    - Wyjątek od reguły
    - Oczom nie wierzę
     
12.  JOANNA WARNKE (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Za mało
    - O smutku
     
13.  JOANNA WARNKE (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Bitwa
    - Jak we śnie
     
14.  DOMINIKA SZAŁKOWSKA (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - ***
    - ***
     
15.  SARA KASPERSKA (Gimnazjum nr 2 w Chojnicach)
    - Z wizytą u artysty
    - Poszukiwana