KATEGORIA: "INTERPRETACJA"
     
01. Maksymilian Orlikowski (Technikum im. Stefana Bieszka w Chojnicach)
    - Jacek Kaczmarski „Potop. Pan Kmicic”
    - Konstanty Ildefons Gałczyński „Chodzę pijany po Brukseli””
     
02. Anna Dzwonkowska (Szkoła podstawowa nr 1 w Chojnicach)
    - Wisława Szymborska „Miłość od pierwszego wejrzenia”
    - Władysław Broniewski „Poezja”
     
03. Kornelia Szulc (Szkoła podstawowa w Lubni)
    - Jacek Kaczmarski „Fajnie”
    - Wisława Szymborska „Radość pisania”
     
04.  Agnieszka Skwarek (Szkoła podstawowa w Lubni)
     - Jacek Kaczmarski „Do trupa”
     - Adam Mickiewicz „Do M…”
     
05.  Adrianna Chruszczewska (LO im. Filomatów Chojnickich)
     - Jacek Kaczmarski „Zła reputacja”
     - Wisława Szymborska „Życie na poczekaniu”
     
06.  Paulina Dyrka (LO im. Filomatów Chojnickich)
     - Wisława Szymborska „Miłość od pierwszego wejrzenia”
     - Ewa Lipska „Dyktando”
     
07.  Julia Kochańska (Szkoła podstawowa w Stobnie)
     - Marian Załucki „Czupiradło”
     - Witold Zechenter „Modlitwa”
     
08.  Amelia Stolp (Szkoła podstawowa nr 7 w Chojnicach)
     - Miron Białoszewski „Ballada z Makaty”
     - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska „Historia o czarownicach”
     
09.  Tomasz Szmaglinski (LO im. Filomatów Chojnickich)
     - Kamil Cyprian Norwid „Moja Piosenka”
     - Adam Mickiewicz „Niepewność”
     
10.  Agata Szymanowicz (LO im. Filomatów Chojnickich)
     - Jacek Kaczmarski „Czerwony autobus”
     - Ogden Nash „Przecież nie musimy jeszcze wychodzić? Albo: Ależ oczywiście, że musimy”
     
11.  Marta Mucha (Technikum im. Stefana Bieszka)
     - Jan Lemański „Polowanie”
     - Jacek Kaczmarski „Na uroczą”
     
12.  Adrianna Starsiak (LO im. Filomatów Chojnickich)
     - Wisława Szymborska „Miłość szczęśliwa”
     - Wisława Szymborska „Głos w sprawie pornografii”
     
13.  Natalia Piekut (LO im. Filomatów Chojnickich)
     - Wisława Szymborska „Prospekt”
     - Stanisław Barańczak „NN próbuje przypomnieć sobie słowa modlitwy”
     
KATEGORIA: "POEZJA ŚPIEWANA"
 
01.  Julia Kuhn (Gimnazjum gminne w Rychnowach)
   

- Anna German "Tańczące Eurydyki"

    - Agnieszka Osiecka „Miasteczko Cud”
     
02. Dominika Konkolewska (Gimnazjum nr 1 w Tucholi)
    - Roman Kołakowski „Ballada o brzasku”
    - Anna Maria Jopek „Na dłoni”
     
03. Weronika Dobek, Julia Gierszewska (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Kayah Bregovic „Byłam Różą”
    - Anna Jantar „Tylko mnie poproś do tańca”
     
04.  Martyna Narloch (Gimnazjum nr 1 w Tucholi)
    - Agnieszka Osiecka „Luna srebrnooka”
    - Magda Czaplińska „Z sufitu”
     
05. Weronika Metlicka (Technikum nr 2 w Chojnicach)
    - Krzysztof Myszkowski „Spokój”
    - Edward Stachura „Gloria”
     
06.  Zespół „Momento” (Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach)
    - Tłumaczenie własne-Anna Słomińska, na podst. „The Prayer” Maxa Ehrmanna. Muzyka zespół „Momento” „Modlitwa”
    - Suzanne Collins, James Newton Howard. Tłumaczenie - Dorota Kozielska „Pod drzewem”
     
07. PentaSong (Samorządne Centrum Młodzieżowe)
    - Iza Królak „Pozwól mi utonąć”
    - Agnieszka Osiecka „Na brzozowej korze”
     
08.  Julia Lepak (Szkoła podstawowa w Stobnie)
    - Agnieszka Osiecka „Oczy tej małej”
    - Goran Bregović „Kiedyś byłam różą”
     
09. Aleksandra Florczak (LO im. Romualda Traugutta w Chojnicach)
    - Zofia Nowakowska „Boję się”
    - incarNations „Zabrakło łez”
     
10.
 Julia Kamińska (Szkoła podstawowa nr 1 w Chojnicach)
    - Jonasz Kofta „Nieobecni”
    - Konstanty Ildefons Gałczyński „Dzika róża”
     
11. Weronika Sucharska, Jerzy Terlecki (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Dawid Podsiadło „Nieznajomy”
    - Kayah „Byłam różą”
     
12. Dawid Dalecki (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Dawid Dalecki „Spójrz”
    - Dawid Dalecki „Wizja”
     
13. Kamil Leszczyński, Mateusz Górecki (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Dawid Podsiadło „Nieznajomy”
    - Kortez „Pocztówka z Kosmosu”
     
14. Wiktoria Żmudzka (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Krzysztof Kamil Baczyński, Grzegorz Turnau „Znowu wędrujemy”
    - Bogdan Chorążuk, Tadeusz Woźniak „Zegarmistrz światła purpurowy”
     
15.  Marta Wieczorkiewicz (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Edyta Górniak „List”
    - Anna German „Jedna chwila wystarczyła”
     
16. Karolina Lackowska (BZDZ Chojnice)
    - Agnieszka Osiecka „Miasteczko cud”
    - Renata Przemyk „Babę zesłał Bóg”
     
17. Karolina Głuszek (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - Grzegorz Tomczak „Miłość to za mało”
    - Jacek Kaczmarski „Krzyk”
     
KATEGORIA: "SPOTKANIA TWÓRCÓW"
 
01. Aleksandra Miloch (II LO w Chojnicach)
    - „Kopciuszek”
    - „Strzała”
     
02. Julia Kochańska (Szkoła podstawowa w Stobnie)
    - „Miłość…”
    - „Zraniona łania”
     
03. Katarzyna Sikora (II LO w Chojnicach)
    - „Jaka dziś jest piękna pogoda”
    - „Słodki żal”
     
04.  Martyna Agnieszka Piwowarska (II LO w Chojnicach)
    - „Cztery fajki o czwartej nad ranem”
    - „Przemijanie udręką XXI wieku”
     
05. Sara Kasperska (II LO w Chojnicach)
    - „Uwagadramat”
    - „Klaustrofobia”
     
06.  Katarzyna Rolbiecka (Szkoła podstawowa w Lubni)
    - „Przyjaciółka”
    - „Śmierć”
     
07.  Aleksandra Glaza (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Pluszowy miś”
    - „Legenda”
     
08.  Justyna Sobota (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Inna perspektywa”
    - „Po drugiej stronie”