KATEGORIA: "INTERPRETACJA"

     
01. Monika Deja (II LO Chojnice) "Zmierzch bezpowrotny" B. Leśmian
  "Leżę na wznak na łące" B. Leśmian
     
02. Magdalena Miszewska (II LO Chojnice) "Colloquium niedzielna na ulicy" J. Tuwim
  "Nic dwa razy" W. Szymborska
     
03. Joanna Żalikowska (ZSZ nr 3 Chojnice) "Tabernaculum" G. Ciechowski
  "Przeklinam cię ciało" W. Lachowicz
     
04. Anna Żalikowska (ZSZ nr 3 Chojnice) "Cierń" T. Różewicz
  "Zbrodnia i kara" (frag.) T. Dostojewski
     
05. Agnieszka Stanisławska (ZSZ nr 3 Chojnice) "Deszcze" K. K. Baczyński
  "Łuk triumfalny" (frag.)  
     
06.Filip Sporysz (II LO Chojnice) "Dyrektor i pomnik" K. I. Gałczyński
  *** S. Mrożek
     
07. Anita Januszewska (Gimnazjum Kamień Krajeński) "Nic nie wiedzieć" J. Twardowski
  "Na promenadzie" M. Pawlikowska-Jasnorzewska
     
08. Jacek Osowicki (I LO Chojnice) "Życie to nie teatr" E. Stachura
  "Umieram" E. Stachura
     
09. Paweł Czapiewski (TEE Chojnice) "Polecieć mi ku tobie" M. Pawlikowska-Jasnorzewska
  "Morski Dzwon" J. R. R. Tolkien
     
10. Piotr Rutkowski (TEE Chojnice) "Komar niewielkie licho..." A. Mickiewicz
  "Ta łza" A. Asnyk
     
11. Weronika Sporysz (II LO Chojnice) "Babcia" M. Pawlikowska-Jasnorzewska
  "Dziadek" M. Pawlikowska-Jasnorzewska
  "Ciotki" M. Pawlikowska-Jasnorzewska
     
12. Joanna Gradowska (II LO Chojnice) "Pieśń o trzech wesołych aniołach" K. I. Gałczyński
  "Wygnanie z raju" J. Kaczmarski
     
13. Agnieszka Landowska (II LO Chojnice) "Stół rodzinny" E. Lipska
  "Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce..." S. Barańczak
     
14. Karolina Stasiak (II LO Chojnice) "Hymn do Nirwany" K. Przerwa-Tetmajer
  Psalm 56 Pismo Święte (Księga Psalmów)
     
15. Małgorzata Jutrzenka-Trzebiatowska (I LO Chojnice) "Zielona róża" T. Różewicz
  "Błaganie" T. Różewicz
     
16. Izabela Weltrowska (I LO Chojnice) "Zielona różna" T. Różewicz
  "Róża II" J. Przyboś
     
17. Ewelina Słomińska (I LO Chojnice) "Widziane z góry" W. Szymborska
  "Noc samobójcza" K. K. Baczyński
     
18. Izabela Bruska (I LO Chojnice) "Głos wewnętrzny" Z. Herbert
  "Przygryźć dżdżownicę" K. Grochola
     

KATEGORIA: "POEZJA ŚPIEWANA"

01. Łukasz Brycki (Gimnazjum Kamień Krajeński) "Hymn o miłości" Pismo Święte (List do Koryntian)
  "Niepewność" A. Mickiewicz
     
02. Jacek Osowicki, Michał Mikula, Dawid Szczepański (I LO Chojnice) "Good day my angel" sl. M. Porczak, muz. Myslovitz
  "Długość dźwięku samotności" Myslovitz
     
03. Kamil Galiński (II LO Chojnice) "Naprawdę nie dzieje się nic" sł. M. Zabłocki, muz. G. Turanu
Arkadiusz Rybarczyk (Studium Informatyczne Tuchola) "gwar i jęk dotkliwy, krzyki dusz walczących"  
Katarzyna Żółkiewicz (Bydgoskie Studium Ekologiczne)    
     
04. Anna Miszewska (II LO Chojnice) "Naprawdę nie dzieje się nic" sł. M. Zabłocki, muz. G. Turnau
  "Do polityka" A. Szałapak
     
05. Marika Chlebowicz (I LO Chojnice) "Bailoine" I. Drobiński
Ireneusz Drobiński "Środa prawie koniec świata" I. Drobiński
     
06. Tomasz Słomski (ZSZ nr 1 Chojnice) "Pejzaże harasymowiczowskie" W. Bellon
Radek Markainicz "Czas" W. Bellon
Hanna Jednoralska    
     

KATEGORIA: "SPOTKANIA TWÓRCÓW"

01. Agnieszka Adamczak (LO Sępólno Krajeńskie) "Cztery pory roku"  
  "Rozstanie"  
     
02. Agnieszka Borowicz (LO Sępólno Krajeńskie) *** ("Między nami tyle wspomnień...")  
  *** ("nie mów: dobranoc...")  
     
03. Daniel Buchwald (LE Chojnice) "Rzecz o naturze pewnej"  
  "Rzecz o prawdzie"  
     
04. Justyna Tchoryk (LO Chojnice) "Powtórka"  
  *** ("Umilkła, spoziera w przepaść przestraszona...")  
     
05. Sylwia Lemańska (LO Sępólno Krajeńskie) "Ketu"  
  "Liczydło"  
     
06. Piotr Rutkowski (TEE Chojnice) "Promyk"  
  "..."  
     
07. Małgorzata Kołpacka (LO Chojnice) "Wczoraj"  
  "Zagadka"  
     
08. Katarzyna Kontek (ZSA Człuchów) "Drzewo wspomnień"  
  "Schody mego serca"  
     
09. Anna Gierszewska (LO Chojnice) "Mama - przyjaciel"  
  "Rano"  
     
10. Marika Chlebowicz (LO Chojnice)

"Tego się boję"

 
  "Dzieci"  
     
11. Emilia Milkowska (ZSCKR Liceum Agrobiznesu) "Czy możesz zacząć mówić?"  
     
     
12. Tomasz Jakusz (TZ ZSCKR) "Spowiedź"  
  "Jestem dla Ciebie"  
     
13. Jacek Osowicki (LO Chojnice) ***  
  ***  
     
14. Katarzyna Szypryt (ZSCKR Liceum Agrobiznesu) "Taniec z Diabłem"  
  ***  
     
15. Karolina Warszewska (LO Chojnice) "Podróż do nieba"  
  "Straceni"  
     
16. Joanna Chirek (LE Chojnice) ***  
  ***  
     
17. Lucyna Wolszlegier (Gimnazjum Kamień Krajeński) "Sen"  
  "Wiosna"  
     
18. Małgorzata Mazur (Gimnazjum Kamień Krajeński) "Nawrócony, czyli o tym, jak budka pod czereśnią może pokrzyżować ambitne plany"  
  "Przyjaciółka"  
     
19. Izabela Weltrowska (LO Chojnice) "Narkotyk"  
  "Jestem"  
     
20. Marta Mientka (Gimnazjum nr 2 Chojnice) "Cisza i ciemność"  
  "Tak lepiej"