KATEGORIA: "INTERPRETACJA"

     
01. Judyta Tachasiuk (II LO Chojnice) - Wisłąwa Szybmorska - "Terrorysta on postny"
    - S. Barańczuk - "..."
     
02. Maria Cieślik (II LO Chojnice) - Zbigniew Herbert - "Ze szczytu schodów"
    - Julian Tuwim - "Dżońcio"
     
03. Martyna Górzna (II LO Chojnice) - S. Barańczak - "Spójrzmy prawdzie w oczy"
    - K.Młłakowiczówna - "Zielony pies"
     
04. Błażej Tachasiuk (II LO Chojnice) - J.Brodski - "Część mowy"
    - C.K. Norwid - "Bema pamięci żałobny rapsod"
     
05. Daria Kowalonek (Gim. Sławęcin) - Edward Stachura - "Jesień"
    - K.Kichler - "Tajemnice rozproszonej osobowości"
     
06. Małgorzata Łońska (Technikum im. S. Bieszka) - Wisława Szymborska - "Gawęda o miłości do ojczyzny"
    - Bolesław Leśmian - "Dziewczyna"
     
07. Joanna Sikorska (Gim. w Brusach) - Bolesław Leśmian - "Śledzą nas ... okradają z ścieżek i ustroni"
    - Adam Mickiewicz - "Romantyczność"
     
08. Natalia Knitter (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - Wisława Szymborska - "Wszelki wypadek"
    - Zbigniew Herbert - "Tren Fortynbrasa"
     
09. Agnieszka Pukownik (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - K.K. Baczyński - "Wpisany do Ciebie"
    - Adam Mickiewicz - "Nad wodą wielką i czystą"
     
10. Sylwia Mikołajczyk (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - J.R.R. Tolkien - "Bez tytułu"
    - Ch.Baudelaire - "Otchłań"
     
11. Joanna Źróbek (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - Julian Tuwim - "Wiosna"
    - Karol Wojtyła - "Gdy otworzysz oczy w głąb fali"
     
12. Olga Repińska (LO Czersk) - M.Hemar - "Piosenka o cmentarzu łyczakowskim"
    - M.Hemar - "Teoria względności"
     
13. Agata Włodarczak (II LO Chojnice) - K.K.Baczyński - "Rzeczy niepokój"
    - C.K.Norwid - "..."
     
14. Anna Maria Król (II LO Chojnice) - J.Iwaszkiewicz - "Pięćdziesiąty piąty"
    - Wisłąwa Szymborska - "Utopia"
     
15. Lea Prądziński (II LO Chojnice) - W.Wirpsza - "Przypis"
    - J.Słowacki - "Rozłączenie"
     
16. Dominik Gostomski (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - M.Bishop - "Jak postępować ze skrzatami"
    - E.E.Cummings - "Lubię swe ciało, kiedy jest przy twoim"
     

KATEGORIA: "POEZJA ŚPIEWANA"

01. PatrykMałek (ZSP nr2) - Czesław Niemen - "Dziwny jest te świat"
    - Marek Grechuta -"Dni, których jeszcze nie znamy"
     
02. Małgorzata Dudek (ZSP nr2) - s.J.Cygan, m.W.Korcz - "Jaka róża taki cierń"
    - s.A.Osiecka, m.S.Krajewski- "Nie, nie żałuję"
     
03. Oliwia Jażdzewska (Gim. Brusy) - A.Osiecka, S.Krajewski - "Niech żyje bal"
    - S.Borys - "Jaskółka uwięziona"
     
04. Daria Matyszewska, Aleksandra Ciesielska (II LO Chojnice) - Bolesław Leśmian, K.Myszkowski - "Samotność"
    - SdM - "Bieszczadzkie anioły"
     
05. Agata Szark, Gabriela Głuszek (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - K.K. Baczyński - "Znów wędrujemy"
    - Edward Stachura - "Czas płynie i zabliźnia rany"
     
06. Zespół "Arpegio" (PMDK w Brusach) - M.Grechuta - "Korowód"
    - A.Ziemianin - "Pod kątem rozwartym"
     
07. Monika Gierszewska (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - Edyta Geppert - "Zamiast"
    - Agnieszka Osiecka - "Wielka woda"
     
08. Młodzieżowy zespół wokalny (PMDK w Brusach) - J.Kofta - "Pamiętajcie o ogrodach"
    - W.Bellon - "Bez słów"
     
09. Dariusz Buczek (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - Agnieszka Osiecka - "Uciekaj moje serce"
    - A.Ziemianin - "Zbieg okoliczności łagodzących"
     
10. Zespół "Szeptem" - SdM - "Jest już za późno"
    - B.Okudżawa - "Modlitwa"
     
11. Michał Boruta (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - Edward Stachura - "Nie rozdziobią nas kruki"
    - Julian Tuwim - "Karta z dziejów ludzkości"
     
12. Martyna Onesorge (Gim nr2 Chojnice) - A.German - "Tańczące Eurydyki"
    - Kabaret Starszych Panów - "Tango kot"
     
13. Adrianna Lemańczyk (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - K.Prońko - "Małe tęsknoty"
    - B.Okudżawa - "Trzy miłości"
     
14. Piotr Babiński (LO Czersk) - R.Kasprzycki - "Niebo do wynajęcia"
    - SdM - "Jak"
     
15. Nina Szwoch (LO Czersk) - W.Broniewski - "Poezja"
    - J.Przybora - "Kaziu zakochaj się"
     
16. Paulina Jelińska (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - SdM - "Jak"
    - M.Grechuta - "Ocalić od zapomnienia"
     

KATEGORIA: "SPOTKANIA TWÓRCÓW"

01. Agnieszka Pukownik (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - "Ptaki pustych słów"
    - "Motyle"
     
02. Katarzyna Hryszkiewicz (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - "Szczęście"
    - "Wybór"
     
03. Michał Boruta (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - "Niekiedy"
    - "Samotna noc"
     
04. Iwona Lis (LO im. Filomatów Chojnickich w Chojnicach) - "I oto Bóg stworzył mnie kobietą ..."
    - "Świat nad światami"
     
05. Iga Leoniak (LO im. Wincentego Pola w Czersku) - "Przyjaźń"
    - "Strata"
     
06. Kinga Gabrych (LO im. Nowodworskiego w Tucholi) - "O wypalonej świecy"
    - "Bliskość"
     
07. Małgorzata Dudek (ZSP nr 2 Chojnice) - "Łzy koncertowe"
    - "Noc"
     
08. Michalina Bąk (Gimnazjum w Silnie) - "Walka"
    - "Ulotność"
     
09. Justyna Rzepińska (II LO im.Władysława Andersa) - "Kropla"
    - "Tak po prostu"
     
10. Oliwia Malarska (Gimnazjum w Brusach) - "Papa"
    - "Do czasu"
     
11. Joanna Sikorska (Gimnazjum w Brusach) - " ... (Piszę list na piasku)"
    - " ... (Widziałam orła cień)"