KATEGORIA: "INTERPRETACJA"
     
01. Patrycja Paszek(Gimnazjum im. Jana Pawła II Czersk)
    - "Monolog dla Kasandry" W.Szymborska
    - "Jeżeli miłość jest" A. Osiecka
     
02. Kaja Gradowska (Gimnazjum im. Jana Pawła II Czersk)
    - "Dwoje ludzieńków" B. Leśmian
    - "Mówiłam żartem" A. Osiecka
     
03. Aleksandra Meller (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - "Zażalenie" A. Bursa
    - "Broń mnie przed sobą samym" A. Mickiewicz
     
04. Martyna Litwin (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - "Epitafium dla frajera" J. Kofta
    - "Przesłanie pana Cogito" Z. Herbert
     
05. Michalina Sznajdrowska (Gimnazjum nr 1 Chojnice)
    - "Alkoholik wstępuje w bramy niebios" Cz. Miłosz
    - "Miłość od pierwszego wejrzenia" W. Szymborska
     
06. Dawid Wojciechowski (ZSP nr 1 Chojnice)
    - "Na śmierć rewolucjonisty" W. Broniewski
    - "Hamlet - refleksja ekologiczna" M. Parlicki
     
07. Kamila Wnuk Lipińska (ZSP nr 1 Chojnice)
    - "ja nie ja" B. Grudzicka
    - "Minuta życia" P. Szopińska
     
08. Natalia Knitter (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "Zofia" K. Nosowska
    - "Ach gdyby gdyby piec zabrali" M. Białoszewski
     
09. Maciej Poznań (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - "Urodziny" E. Stachura
    - "Miłość szczęśliwa" W. Szymborska
     
10. Agnieszka Pryba (LO Czersk)
    - "Ciotki" M. Pawlikowska - Jasnorzewska
    - "Odezwa do psów" J. Tuwim
     
11. Dominik Gostomski (II LO Chojnice)
    - "Koń i wilk" Autor nieznany
    - "Jak postępować ze skrzatami" Morris Bishop
     
12. Alicja Sajkowska (ZSP nr 3 Chojnice)
    - "Cień Chopina" K. Przerwa-Tetmajer
    - "Miłość szczęśliwa" W. Szymborska
     
13. Judyta Tachasiuk (II LO Chojnice)
    - "Do ***" A. Mickiewicz
    - "Utopia" W. Szymborska
     
14. Magdalena Erdmann (II LO Chojnice)
    - "Obóz głodowy pod Jasłem" W. Szymborska
    - "Miłość szczęśliwa" W. Szymborska
     
15. Monika Dziubkowska (II LO Chojnice)
    - "Fanatyzm" J. Górnicki
    - "Ballada o trzech wesołych aniołach" K. I. Gałczyński
     
16. Katarzyna Lalik (LO im. Wincentego Pola Czersk)
    - "Nuda" J. Tuwim.
    - "Eksperyment" W. Szymborska
     
17. Anna Pażontka Lipińska (ZSP nr 1 Chojnice)
    - "Nadzieja" Cz. Miłosz
    - "Żyjemy na dnie ciała" K. K. Baczyński
     
18. Anna Maria Król (II LO Chojnice)
    - "Toast" J. Hordyński
    - "Warszawa" A. Słonimski
     
19. Lea Prądziński (LO "Atena" Gdańsk)
    - "Do mej bezkresnej mniejszości" I. Malinowski
    - "Czarne mapy" M. Stranel
     
20. Joanna Źróbek (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "Miłość szczęśliwa" W. Szymborska
    - "Prosty pozytywny" M. Świetlicki
     
21. Korneliusz Mientki (ZSP nr 1 Chojnice)
    - "Ze złości" W. Broniewski
    - "Z głową na karabinie" K. K. Baczyński
   
22. Sylwia Mikołajczyk (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "Trzeba marzyć" J. Kofta
    - "Nikt tyko ty" Ch. Bukowski
     
23. Angelika Musolf (II LO Chojnice)
    - "Odkrycie" W. Szymborska
    - "Ballada o zielonym psie" K. Iłłakowiczówna
     
24. Bernadeta Kak (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "W zatrzęsieniu" W. Szymborska
    - "Dla duszy" D. Nabiałek
     
25. Daria Trzebiatowska (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "Spowiedź" W. Broniewski
    - "Ballady i romanse" W. Broniewski
     
26. Martyna Górzna (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "Do prostego człowieka" J. Tuwim
    - "Pragnienia" K. K. Baczyński
     
KATEGORIA: "POEZJA ŚPIEWANA"
 
01. Daria Trzebiatowska (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Życie kocham cię nad życie” A. Osiecka
    - „Nie żałuję” A. Osiecka
     
02. Zespół „Szeptem” (Dom Kultury w Ogorzelinach)
    - „Zegarmistrz światła” Tadeusz Woźniak
    - „Jak linoskoczek” G. Turnau
     
03. Martyna Ohnesorge (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Kobra” S. I. Witkiewicz
    - „Ja jestem twoja Marylin Monroe” A. Osiecka
     
04. Beniamin Zakrzewski i Adam Repiński (ZSP nr 3 i LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Majster Bieda” Wolna Grupa Bukowina
    - „Bar na Stawach” Wolna Grupa Bukowina
     
05. Roksana Zdunek, Lea Prądziński (II LO Chojnice, LO „Atena” Gdańsk)
    - „Nerwica w granicach normy” J. Kofta
    - „Wariatka tańczy” A. Osiecka
     
06. Zespół wokalny (PMDK w Brusach)
    - „Ballada z gór” SDM
    - „Ballada majowa” SDM
     
07. Gracjana Matyszewska (PMDK w Brusach)
    - „Pieśń na wyjście” E. Stachura, K. Myszkowski
    - „W szeregu” A. Osiecka
     
08. Alicja Ginter, Monica Laursen, Joanna Jakubowska (II LO Chojnice)
    - „Narysuję dla Ciebie aniołka” A. Brudzyńska
    - „Modlitwa o wschodzie słońca” J. Kaczmarski
     
09. Zespół wokalny (II LO Chojnice)
    - Psalm 36
    - „Piotr” Z. Preisner
     
10.
Karina Giblewska (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - „Jaka róża taki cierń” Jacek Cygan
    - „Nie opuszczaj mnie” W. Młynarski
     
11. Adriana Lemańczyk (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Odkryjemy miłość nieznaną” A. Majewska
    - „Szukaj mnie” E. Geppert
     
12. Natalia Mathia (LO Tuchola)
    - „Nie chcę więcej” D. Rogalski
    - „Nie dotykaj dzikich róż” W. Dymny
     
13. Oliwia Jażdżewska (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - "Portugalczyk Osculati” Kabaret Starszych Panów
    - „Białe zeszyty” A. Osiecka
     
14. Agnieszka Ryduchowska (LO Sępólno Krajeńskie)
    - „Jaka róża taki cierń” Jacek Cygan
    - „Nie, nie żałuję” A. Osiecka
     
15. Karol Jankowski (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Pocztówka z Avignon”
    - „Bardzo smutna piosenka retro”
     
16. Julia Kikcio, Agata Kozakowska (Gimnazjum nr 1 i LO Bytów)
    - „Milczenie” Wanda Majewicz-Kulon, muz. A. Kikcio
    - „Tylko raz” Wanda Majewicz-Kulon, muz. A. Kikcio
     
17. Piotr, Agata, Błażej Babińscy, Dawid Nagórski (LO Czersk)
    - „Odległość” P. Babiński
    - „Klucz” P. Babiński
     
18. Patryk Wrycza (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Nasza niebezpieczna miłość”
    - „Taka miłość w sam raz”
     
19. Adrian Kamrowski (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Moja dumka” M. Tranda
    - „Będziesz moją panią” M. Grechuta
     
20.
Afrodyta Bochenek (Gimnazjum nr 2 Chojnice)
    - "Wariatka tańczy” A. Osiecka
    - „Chciałbym” S. Kołakowski
     
21.
Dariusz Buczek (LO im. Filomatów Chojnice)
    - „Linoskoczek” G. Turnau
    - „Naprawdę nie dzieje się nic” SDM
     
22.
Michalina Stoltmann, Joanna Jakubowska (II LO Chojnice)
    - „Modlitwa o wschodzie słońca” J. Kaczmarski
    - „Żeby się sobą zauroczyć” A. Andrus
     
23.
Monika Marusa, Aleksandra Laursen (II LO Chojnice)
    - „Klucz do szczęścia” A. Osiecka
    - „Wiem” G. Turnau
     
24.
Gabriela Głuszek, Monika Gierszewska (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Pieśń na wyjście” SDM
    - „Opadły mgły” SDM
     
25. Zespół „Arpeggio” (PMDK Brusy)
    - „A my nie chcemy uciekać stąd” J. Kaczmarski
    - „Grajmy Panu” A. Osiecka
     
26. Agata Szark, Sandra Leszczyńska (PMDK Brusy)
    - „Od nocy do nocy” A. Osiecka
    - „Biały krzyż” Czerwone Gitary
     
27.
Marta Zychla (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Nie żałuję” A. Osiecka
    - „Jak” E. Stachura
     
28.
Agnieszka Pintos (I LO Chojnice)
    - „Zielone szczęście” W. Broniewski
    - „Miasteczko cud” A. Osiecka
   
29.
Karolina Gwiździel, Agnieszka Pintos (I LO Chojnice)
    - „Opadły mgły, wstaje nowy dzień” SDM
    - „Jak” SDM
   
30. Beniamin Zakrzewski (ZSP nr 1 Chojnice)
    - „Preludium dla Leonarda” L. Cutner
    - „Majster Bieda” Wolna Grupa Bukowina
     
31. Zespół muzyczny (ZSP nr 1 Chojnice)
    - „Tymbark” SDM
    - „Piosenka zauroczonego” SDM
     
KATEGORIA: "SPOTKANIA TWÓRCÓW"
 
01. Piotr Zieliński (Gimnazjum nr 2)
    - „Otwórz oczy"
    - „Łupina”
     
02. Katarzyna Lalik (LO Czersk)
    - „***”
    - „Na balu”
     
03. Agnieszka Pukownik
    - „***”
    - „*** ciało”
     
04. Martyna Litwin (Gimnazjum nr 2)
    - „Osaczył mnie spokój”
    - „Sąd nieostateczny”
     
05. Sylwia Mikołajczyk (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „***”
    - „***”
     
06. Jan Glaza (Gimnazjum nr 2)
    - „Kolejny dzień w armii”
    - „10 radów na godzinę”
     
07. Weronika Matyja (Gimnazjum nr 2)
    - „Oczarowanie”
    - „Radio”
     
08. Joachim Eichenlaub (Gimnazjum nr 2)
    - „Między czarnym a czerwonym”
    - „Coś”
     
09. Kinga Gabrych (ZS LO w Tucholi)
    - „Wariatka”
    - "Zapamiętaj”
     
10.
Patrycja Paszek (Gimnazjum im. JP II w Czersku)
    - „Do Bożków Słów”
    - „Acodream”
     
11. Patrycja Baszanowska (Gimnazjum im. JP II w Czersku)
    - „Miś”
    - „Nadzieja"
     
12. Lea Pradziński (LO „Atena” w Gdańsku)
    - „24 godziny”
    - „Na do widzenia”
     
13. Roksana Zdunek (II LO w Chojnicach)
    - „Bez tytułu 99”
    - „Cofnij się”
     
14. Natalia Zielińska (Gimnazjum im. JP II w Czersku)
    - „Jak dzieci”
    - „Niemy krzyk”
     
15. Kaja Gradowska (Gimnazjum im. JP II w Czersku)
    - „Droga”
    - „***”
     
16. Damian Zabłotny (LO Sobolew)
    - „Pytał mnie przyjaciel”
    - „Kapitalistyczny postęp”
     
17. Adrian Kamrowski (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Bo tylko Ty”
    - „Świat, ot tak”
     
18. Małgorzata Peplińska (LO im. Filomatów Chojnickich)
    - „Obojętność”
    - „Jesienne liście”
     
19. Magdalena Piotrowska (Gimnazjum w Brusach)
    - „Wymioty despoty”
    - „Jejku”
     
20.
Paulina Kierszk (Gimnazjum w Brusach)
    - „Cisza”
    - „Miłość”
     
21.
Agata Piepiora (Gimnazjum w Brusach)
    - „Przemyśl”
    - „Dość”