KONKURS INTERPRETACJI

  1. Marta Korda Gimnazjum Czersk
    • „Rozmowa liryczna” K. J. Gałczyński
    • „Czytanie” Maria Konopnicka
  2. Patrycja Urbańska Gimnazjum Czersk
    • „Polak musi” M. Załucki
    • „W zatrzęsieniu” W. Szymborska
  3. Agnieszka Karczewska Gimnazjum Czersk
    • „Pytania” Jan Twardowski
    • „Na wieży Babel” W. Szymborska
  4. Martyna Jopek Gimnazjum Czersk
    • „Monolog dla Kasandry” W. Szymborska
    • „Mówiłam żartem” A. Osiecka
  5. Marta Peplińska Gimnazjum Czersk
    • „Zielona bransoletka” K. Iłłakowiczówna
    • „Życie na poczekaniu” W. Szymborska
  6. Weronika Wryłka Gimnazjum Czersk
    • „Lubię wrony” W. Młynarski
    • „Miłość w Portofino” A. Osiecka
  7. Igor Skwarek Gimnazjum Czersk
    • „Bezbolesna przyszłość” L. J. Kern
    • „Śmierć w kręgu rodziny” L. J. Kern
  8. Barbara Czochara Gimnazjum Czersk
    • „Wiersz dla prawdziwej guliwerki...” Edward Stachura
    • „Walc z Nocy i Dni” Agnieszka Osiecka
  9. Aleksandra Sikorska Gimnazjum Czersk
    • „Urszula Kochanowska” B. Leśmian
    • „Jeżeli miłość jest” A. Osiecka
  10. Patrycja Topka LO im. Filomatów
    • „W uśpieniu” W. Szymborska
    • „Nosi mnie” A .Ziemianin
  11. Mateusz Cisewski LO im. Filomatów
    • „Marionetki” Cyprian Kamil Norwid
    • „Przypływ” Władysław Broniewski
  12. Marta Gudaczewska LO im. Filomatów
    • „Dawne Zabawne” Agnieszka Osiecka
    • „Przy mnie” Wisława Szymborska
  13. Marcin Szmagliński Technikum im. Bieszka
    • „Colloquium niedzielne na ulicy”- Julian Tuwim
    • „Rozmowa z Historią” Władysław Broniewski
  14. Agata Schulz Gimnazjum nr 2 Chojnice
    • „Poeta ignorancji” Anne Sexton
    • „Może to wszystko” Wisława Szymborska
  15. Dagmara Narloch Gimnazjum nr 3 Chojnice
    • „Dziewczynka z zapałkami” Jolanta Stefko
    • „Źródło” Karol Wojtyła
  16. Karolina Łońska Technikum nr 3 Chojnice”
    • „Psalm sielankowy” M. Umer
    • „Zazdrość” J. Lechoń
  17. Arkadiusz Malcan ZSP nr 1 Chojnice
    • „Gniew” J. Lechoń
    • „Rzeź brzóz” J. Tuwim
  18. Weronika Szczepaniak Technikum nr 2 Chojnice
    • „Nie żałuję” A. Osiecka
    • fragm. „Ferdydurke” W. Gombrowicz
  19. Oskar Plata KLO Chojnice
    • „Spojrzenie” K. K. Baczyński
    • „Opis straconego kobiecego ciała” Marcin Baran
  20. Weronika Rogalla KLO Brusy
    • „Bliscy i oddaleni” Jan Twardowski
    • „Rewolucja” Sławomir Mrożek
  21. Dominika Rolbiecka KLO Brusy
    • „Zmierzch” Jeremi Przybora
    • „Miejcie nadzieję” Adam Asnyk
  22. Kamil Ryduchowski Gimnazjum Brusy
    • „Kot w pustym mieszkaniu” Wisława Szymborska
    • „Dzieci epoki” W. Szymborska
  23. Oliwia Kozłowska Gimnazjum Kamień Kr.
    • fragment „Niebo jest Wszędzie” Janda Nelson
    • „Ewa” J. Tuwim
  24. Adrianna Starsiak Gimnazjum Kamień Kr.
    • „Niewidoma dziewczynka” Jan Twardowski
    • „Ojcze Janie... czyli rozmowa z ks. J. Twardowskim” Elżbieta Nowosielska
  25. Patrycja Duraj Gimnazjum Rychnowy
    • „Nie opuszczaj mnie” J. Brel
    • „Nerwica w granicach normy” J. Kofta, J. Janczarski
  26. Oskar Ludzkowski Gimnazjum Rychnowy
    • „Nasza niebezpieczna miłość” A. Ozga
    • „Luna srebrnooka” M. Umer
  27. Magdalena Filipiak II LO Chojnice
    • fragment „Fabula rasa” E. Stachura
    • „***(Jestem za blisko)” W. Szymborska
  28. Klaudia Prochowska II LO Chojnice
    • „Zła Chwila” Leopold Staff
    • „Czy musimy być na ty” Agnieszka Osiecka
  29. Melania Podolska Gimnazjum nr 2
    • „Identyfikacja” W. Szymborska
    • „Prospekt” W. Szymborska


KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

 

  1. Adriana Czapiewska Gimnazjum Czersk
    • „Sama chciała” A. Osiecka,,S. Krajewski
    • „Oczy tej małej „ A. Osiecka
  2. Młodzieżowy Zespół Muzyczny Centrum Kultury i Biblioteki Brusy
    • „Sielanka o domu” Wolna Grupa Bukowina
    • „Ale jestem” A. M. Jopek
  3. Justyna Jażdżewska CK i B Brusy
    • „Jesienna zaduma” J. Harasimowicz
    • „Bez słów”
  4. Karol Jankowski CK i B Brusy
    • „Linoskoczek” G. Turnau
    • „Karatetyka” Kasia Nosowska
  5. STACCATO CK i B Brusy
    • „Kantyczka z lotu ptaka” J. Kaczmarski
    • „7 kwietnia,, nocą 2005...”, Jan Sabiniarz
  6. Ewelina Górna KLO Brusy
    • „Koncert” Aleksandra Kielb
    • „Smak i zapach pomarańczy” Bogdan Chorążuk
  7. Gracjana Matyszewska KLO Brusy
    • „Żywa woda” A. Osiecka
    • „Siedzieliśmy na dachu” A. Osiecka
  8. Kinga Wieczorkiewicz, Natalia Weyna II LO Chojnice
    • „To świt, to znak”
    • „Gadu, gadu nocą” Wojciech Młynarski
  9. Zespół wokalno – instrumentalny II LO Chojnice
    • „Jutro możemy być szczęśliwi” Raz Dwa Trzy
    • „Tango milonga”
  10. Marta Stoltmann LO im. Filomatów
    • „Samba przed rozstaniem” Janusz Kofta
    • „Tańczące Eurydyki” Ewa Rzemieniecka
  11. Angelika Kuczyńska Gimnazjum Rychnowy
    • „Oczy tej małej” M. Umer
    • „Jeżeli miłość jest” A. Osiecka
  12. „Anioły” ZSP nr 1 Chojnice
    • „U studni” SDM
    • „Domek”
  13. Zespół „Bezimienni” GOK Konarzyny
    • „Wiara” Ira
    • „Jak” SDM
  14. Zespół „Wymyślę później” 40 Drużyna Harcerska Chojnice
    • „Bieszczadzkie anioły” Adam Ziemianin
    • „Iskierka” Sławomir Waś
  15. Agata Kowalska, Katarzyna Zakrzewska, Natalia Zakrzewska WDK Ogorzeliny
    • „Perłowa łódź” A. Krzysztoń
    • „Majka” Stare Dobre Małżeństwo
  16. Szymon Borzych LO im. Filomatów
    • „Piosenka aniołowa” Stare Dobre Małżeństwo
    • „Gloria” Stare Dobre Małżeństwo
  17. Martyna Myk, Anna Lemańczyk LO im. Filomatów, III LO Gdynia
    • Kompozycja własna
    • „Kołysanka Rosemary” Wojciech Młynarski
  18. Paulina Voelzke LO im. Filomatów
    • „Opadły mgły, wstaje nowy dzień” Stare Dobre Małżeństwo
    • „Mury” Jacek Kaczmarski
  19. Martyna Megger LO im. Filomatów
    • „A my” Tadeusz Kijanka
    • „Znów wędrujemy” K. K. Baczyński
  20. Judyta Kryger LO im. Filomatów
    • „Luna Srebrnooka” A. Osiecka
    • „Deszcz” K. I. Gałczyński
  21. Julia Szczerbak LO im. Filomatów
    • „W domach z betonu” Martyna Jakubowicz
    • „Miasteczko cud” Agnieszka Osiecka
  22. Afrodyta Bochenek LO im. Filomatów
    • „Ogrzej mnie” Wojciech Młynarski
    • „Kiedy mnie już nie będzie” A. Osiecka
  23. Weronika Rogalla KLO Brusy
    • „Miłość cierpliwa jest, lecz i niecierpliwa” Piotr Rubik
    • „Tato nie pij” Michał Wiśniewski
  24. Dominika Rolbiecka KLO Brusy
    • „List do Boga” Czesław Kraczek
    • „Dni, których nie znamy” Marek Grechuta
  25. Martyna Pałuczak Technikum nr 2 Chojnice
    • „Ja wysiadam” A. M. Jopek
    • „Jeszcze w zielone gramy” Magda Umer
  26. Alicja Czarnowska Gimnazjum Brusy
    • „Bieszczadzkie anioły” Adam Ziemianin
    • „Czarny blues o czwartej nad ranem” Adam Ziemianin
  27. Weronika i Paweł Sikorscy, Jan i Michał Lubińscy, Aleksander Sawicki ZSK Chojnice
    • „W prosektorium” Maciej Zembaty
    • „Tam gdzie chłód” J.R.R. Tolkien
  28. Agnieszka Peplińska ZSP nr 1 Chojnice
    • „Gdziekolwiek” SDM
    • „Zielono mi” P. Rogucki
  29. Teresa Czapiewska, Karolina Katolik Technikum nr 2 Chojnice
    • „Będę czekać” Stena Kozłowska
    • „Czarny blues o czwartej nad ranem” SDM
  30. Krzysztof Ginter, Mateusz Galiński Technikum nr 2 Chojnice
    • „Piegi w locie” Piotr Rogucki
    • „Mała” Piotr Rogucki
  31. Karina Giblewska, Damian Kosiedowski Technikum nr 2 Chojnice
    • „Czy pamiętasz jak to było” Edyta Geppert
    • „Modlitwa” B. Okudżawa
  32. Marta Wieczorkiewicz Gimnazjum nr 2
    • „Tańczące Eurydyki” Ewa Rzemieniecka
    • „Człowieczy los” Anna German
  33. Julia Rząska, Małgorzata Orłowska, Paulina Ossowska Gimnazjum nr 2
    • „Między ciszą a ciszą” G. Turnau
    • „Tolerancja” S. Sojka

 

SPOTKANIA TWÓRCÓW

 

  1. Maciej Krauze LO im. Filomatów Chojnickich
    • "Styks”
    • „Oko Słońca”
  2. Magdalena Piotrowska LO im. Filomatów Chojnickich
    • „W tym wieku”
    • „ ***”
  3. Arkadiusz Malcan ZSP nr 1 w Ch
    • „Smoki”
    • „Poema VII: Expecta Dragonica”
  4. Roksana Prill LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi
    • „Jeśli się zgubię”
    • „ Miłość”
  5. Alan Meller ZSP nr 1 w Ch
    • „Ucieczka w zapomnienie”
    • „Szósty zmysł”
  6. Judyta Kryger LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Poszukiwana”
    • „ Teatr bez aktora”
  7. Judyta Kryger LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Wbrew pozorom”
    • „ Drewniana miłość”
  8. Małgorzata Rudnik LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Pożegnanie”
    • „Oto jest miłość”
  9. Michalina Szulc Gimnazjum w Brusach
    • „Kruk”
    • „Życie na odwrót”
  10. Dominika Rolbiecka Kaszubskie LO Brusy
    • „Istota cierpienia”
    • „ Senne marzenie”
  11. Monika Kopowska LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Klatka”
    • „ Do pani M.”
  12. Martyna Maria Megger LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Jaskółka”
    • „O nich”
  13. Martyna Maria Megger LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Bezsenność”
    • „Ja”
  14. Sandra Kloskowska LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Wróble w mojej głowie”
    • „Mała królowa”
  15. Joanna Narloch LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Dawka letalna”
    • „Zaślepienie”
  16. Patryk Jutrzenka-Trzebiatowski ZSP nr 1 Ch
    • „Trudny wybór”
    • „Mój przyjaciel”
  17. Julia Graczyk II LO
    • „Jutro”
    • „Wilki”
  18. Julia Graczyk II LO
    • „Zapach bruku”
    • „Gość”
  19. Alicja Czarnowska Gimnazjum w Brusach
    • „Historia pewnej złotowłosej dziewczynki”
    • „Pamiętnik”
  20. Piotr Zieliński II LO
    • „Sen”
    • „Sześć”
  21. Barbara Łukowicz Gimnazjum w Lubni
    • „Rozmyślania”
    • „Mała ojczyzna”
  22. Michalina Warsińska Gimnazjum w Lubni
    • „Przemijanie”
    • „Ponura wizja śmierci”
  23. Weronika Jażdżewska, Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Konarzynach
    • „Istnienie”
    • „ Każdy”
  24. Oliwia Pozorska Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Konarzynach
    • „Spotkanie”
    • „Wygrana”
  25. Natalia Wirkus Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Konarzynach
    • „Przemiana”
    • „Życie jest piękne”
  26. Dominika Lubiewska Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Konarzynach
    • „Wymarzony sen”
    • „Zakochana”
  27. Weronika Rogalla Kaszubskie LO w Brusach
    • „Wdzięczność”
    • „Życie Małego Księcia”
  28. Kamil Ryduchowski Gimnazjum w Brusach
    • „Ślepota”
    • „Dyrektor”
  29. Anna Majer Gimnazjum w Brusach
    • „Paradoks wspomnień”
    • „Deszczowa nostalgia”
  30. Paulina Wantoch- Rekowska Gimnazjum w Brusach
    • „Carpe Diem,”
    • „Miłość”
  31. Wiktoria Hoppe II LO
    • „Nowa Marta”
    • „Narodziny Kybele”
  32. Oliwia Kozłowska Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Kamieniu Kraj.
    • „Czas”
    • „Modlitwa”
  33. Katarzyna Zakrzewska LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Pluszak”
    • „Kaleki”
  34. Karolina Kornowska LO im. Filomatów Chojnickich
    • „Złoty strzał”,
    • „Feralny dzień Tadeusza”
  35. Andżelika Folerzyńska Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
    • „Inna”,
    • „Bez barier”
  36. Małgorzata Orłowska Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
    • „Życie”
    • „Wojna”
  37. Julia Rząska Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
    • „***”
    • „ Nic”
  38. Agata Schulz Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
    • „Wznoszę się ponad wszystko”
    • „Na skrzydłach triumfu”
  39. Laura Literska II LO w Chojnicach
    • „Bóg nie odpowiada tym, którzy krzyczą”
    • „Poradnik przegrywania”
  40. Zuzanna Lemańczyk Gimnazjum nr 2 w Chojnicach
    • „Noc w Paryżu”
    • „Przedwiośnie”